Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policyjna akcja w powiecie tarnogórskim. Wzmożone działania mundurowych

Autor: w dniu 2024-04-25

Niemal cały dzień policjanci tarnogórskiej policji będą prowadzić dziś szeroko zakrojoną akcję ukierunkowaną na bezpieczeństwo drogowe. Szczególną uwagę będą zwracać na kierujących dwoma rodzajami pojazdów.

Działania tarnogórskiej drogówki pn. "Motocykl i Quad" rozpoczęły się dzisiaj o godzinie 6.00 i potrwają do późnych godzin nocnych. Na terenie całego powiatu mundurowi przyjrzą się zachowaniom kierujących motocyklami i quadami.

Sprawdzą, czy posiadają oni wymagane uprawnienia oraz stan ich trzeźwości. Stróże prawa będą także zwracać szczególną uwagę na sposób poruszania się po drodze, a chodzi o manewry wyprzedzania i zmiany pasa ruchu. Dodatkowo skontrolują poziom natężenia hałasów poszczególnych pojazdów i także prędkość, z jakimi poruszają się na drogach powiatu.

-Apelujemy do wszystkich o rozsądek na drodze. Kierując samochodem, motocyklem, quadem lub rowerem musimy być dostatecznie skupieni, aby swoim zachowaniem nie spowodować realnego zagrożenia na drodze. Trzeźwy umysł oraz stosowanie się do przepisów prawa, będą kluczowe, aby na drogach było bezpiecznie – apeluje sierż. szt. Kamil Kubica z tarnogórskiej policji.