Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policyjny Sznupek zmienia wizerunek! I na niego przyszedł czas

Autor: w dniu 2023-03-01

Policyjny Sznupek – maskotka śląskiej Policji od blisko dwóch dekad towarzyszy policjantom z województwa śląskiego w ich misji edukacji społecznej. Już od 5 grudnia 2003 roku, kiedy to pojawił się po raz pierwszy, ma za zadanie pomagać w nauce podstawowych zasad bezpieczeństwa, oraz właściwych nawyków i postaw.

Po wielu latach nadszedł czas na zmiany w jego wizerunku – mówią policjanci.

Nowy wizerunek "Sznupka", który został wprowadzony zgodnie z jego "wkroczeniem w wiek dorosły", to kolejny etap w historii tej popularnej maskotki. Jego aktualny wygląd wprowadza nowe elementy kolorystyczne, które sprawiają, że jest on bardziej nowoczesny i przystosowany do wymagań dzisiejszych czasów.

Zmiana kolorów w kostiumie maskotki sprawia, że "Sznupek" jest jeszcze bardziej rozpoznawalny i atrakcyjny dla dzieci. Charakterystyczny uśmiech i sympatyczna aparycja maskotki pozostają niezmienne, co gwarantuje, że "Sznupek" będzie cieszył się sympatią dzieci i dorosłych i skutecznie pomagał w profilaktyce społecznej.

Zmiany te postanowiono uczcić organizując spotkanie z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 50 w Katowicach, w którym dzięki wizycie naszej maskotki zapewniono radość, uśmiech, mnóstwo wrażeń, ale przede wszystkim było to okazją do edukacji najmłodszych.

Źródło: Policja Śląska