Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pomylił Forda z czołgiem. Miał za nic obowiązki kierowcy

Autor: w dniu 2023-12-01

Na użytkownikach samochodów ciążą obowiązki związane z utrzymaniem pojazdu w należytej czystości w czasie zimy. Ten użytkownik Forda Focusa zupełnie, jak widać, zapomniał o tym.

Policjanci przypominają, że przepisy prawa o ruchu drogowym mówią jasno, że każdy kierowca ma obowiązek przygotować samochód do jazdy w taki sposób, aby nie zagrażał bezpieczeństwu osób nim jadących oraz innym uczestnikom ruchu. Konieczne jest zapewnienie dostatecznego pola widzenia. W praktyce oznacza to, że należy usunąć zalegający śnieg z całego pojazdu. Szczególnie należy zwrócić uwagę na szyby, oświetlenie zewnętrze oraz tablice rejestracyjne, ale… nie wszyscy o tym pamiętają.

Przykład nieodpowiedzialnego zachowania zaprezentował 32-latek z Chorzowa. Wyruszył na ulicę miasta z pokaźną warstwą śniegu na samochodzie. Nie zadbał nawet o odśnieżenie świateł. W tym przypadku kontrola drogowa przeprowadzona przez policjantów drogówki zakończyła się mandatem karnym.

Policjanci przypominają, że w skrajnych przypadkach, które rażąco zagrażają bezpieczeństwu innych osób, mandat za nieprzygotowanie samochodu do jazdy może wynieść nawet 3000 zł