Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ponad pół tysiąca zarzutów dla nieuczciwego lekarza

Autor: w dniu 2024-06-25

Wystawiał recepty z nienależną refundacją. Policjanci z Raciborza prowadzili sprawę przeciwko lekarzowi, który naraził Narodowy Fundusz Zdrowia na wielotysięczne straty. Postawiono mu ponad pół tysiąca zarzutów. Grozi mu teraz za to kara nawet do 8. lat więzienia.

Blisko rok trwało śledztwo, w trakcie którego policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą komendy w Raciborzu, pod nadzorem miejscowej prokuratury, zbierali materiał dowodowy świadczący o przestępczej działalności pewnego miejscowego lekarza.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna pracował w ośrodku zdrowia od dłuższego czasu i był bardzo znany w lokalnym środowisku. Śledczy ustalili, że 68-latek poświadczał nieprawdę w receptach, wystawiając je w nienależnej refundacji. W wyniku takiego działania powstała szkoda na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia na ponad 200 tysięcy złotych – mówi nam Jadwiga Wiśniewska z raciborskiej policji.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przestawienie lekarzowi aż 559 zarzutów. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi za to kara nawet do 8 lat więzienia.

Foto i źródło: Policja Racibórz