Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Poszukiwany namierzony, śledztwo zakończone

Autor: w dniu 2024-03-04

Prokuratura Regionalna w Katowicach skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który blisko 15 lat ukrywał się przed organami ścigania.

Mężczyźnie, jak informuje prokuratura, przedstawiono zarzuty powoływania się na wpływy i usiłowania oszustwa – jak czytamy – w stosunku do mienia znacznej wartości dotyczą okresu, w którym mężczyzna już ukrywał się już przed organami ścigania.

To, jak się okazuje, nie wszystko, bo przed sądem odpowiedzą też trzy inne osoby:

"W innej sprawie, aktualnie zawisłej przed Sądem Okręgowym w Warszawie trzy inne osoby odpowiadają za utrudnianie postępowania w okresie od co najmniej początku 2014 roku do stycznia 2018 w Warszawie poprzez udzielenie pomocy w uniknięciu odpowiedzialności karnej i ukrywanie sprawcy przed organami ścigania w mieszkaniu oraz innych nieustalonych miejscach i tym samym utrudnianie trzech postępowań karnych i wykonawczych toczących się przed sądami rejonowym" – czytamy w oficjalnym komunikacie prokuratury.

Postępowanie prowadzone w katowickiej prokuraturze było zawieszone do czasu ustalenia miejsca pobytu oskarżonego. Zdołano zrobić to w grudniu 2023 roku, a w lutym 2024 roku skierowano akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Łodzi.

Wcześniej mężczyzna ten był wielokrotnie karany za czyny przeciwko mieniu, groźby i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.