Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Powstanie nowa siedziba PSP w Tarnowskich Górach

Autor: w dniu 2024-04-05

Państwowa Straż Pożarna rozstrzygnęła przetarg na budowę nowej siedziby komendy w Tarnowskich Górach przy ul. Małej. Miasto poinformowało o inwestycji w mediach społecznościowych.
Nowa strażnica zostanie wybudowana, jak informuje miasto, na działce o powierzchni półtora hektara, którą na mocy zamiany ze starostwem powiatowym miasto Tarnowskie Góry przekazało na ten cel strażakom jeszcze w 2017 roku.
– Strażacy zawsze służą mieszkańcom pomocą, przez tę działkę to miasto dało im od siebie coś, na co długo czekali – mówił Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór
Wskazuje przy tym, że stara siedziba straży przy ul. Górniczej od dawna wydaje się za mała i niewystarczająco funkcjonalna. Wkrótce na parterze budynku znajdzie się, jak informuje tarnogórski magistrat, hala garażowa z czternastoma stanowiskami i funkcją mycia pojazdów, stanowisko kierowania, pomieszczenia dla strażaków Jednostki Ratowniczo Gaśniczej, toalety, magazyny i sala szkoleniowa. Na piętrze budynku znajdą się pomieszczenia dla kierownictwa Komendy oraz poszczególnych wydziałów.
– W przyszłym tygodniu powinna zostać podpisana umowa, prace – miejmy nadzieję, zaczną się natychmiast – komentuje st. bryg. Adam Lachowicz, komendant Powiatowy PSP w Tarnowskich Górach.
Koszt budowy to nieco ponad 29 mln zł. Wg planu nowa remiza powinna zostać ukończona do końca października 2025 roku.