Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar hali magazynowej w powiecie mikołowskim [AKTUALIZACJA]

Autor: w dniu 2024-03-14

Strażacy walczyli od rana z pożarem, do którego doszło w hali znajdującej się przy ulicy Łuczników w miejscowości Gostyń w powiecie mikołowskim. Poznaliśmy szczegóły prowadzonych działań.

Śmiertelny w skutkach pożar hali przemysłowej w Gostyni w powiecie mikołowskim. Pali się budynek o wymiarach 20 na 10 metrów przy ulicy Łuczników. Znajduje się w nim warsztat samochodowy. Jak mówi nam kapitan Jakub Gendarz ze straży pożarnej w Mikołowie – ogień jest już opanowany, ale trwa dogaszanie i przelewanie pomieszczeń.

Niestety – co potwierdza st. sierż. Izabela Kempka z mikołowskiej policji – w środku znaleziono zwłoki człowieka. Pożar, choć szybko opanowany, był duży – stąd na miejsce skierowano aż sześć zastępów straży pożarnej Z Mikołowa, dziewięć zastępów ochotników oraz plutony gaśnicze z Tychów i Katowic. Te ostatnie jednak nie były potrzebne podczas gaszenia ognia. Pojawiły się także informacje dotyczące tego, że przyczyną pożaru mogło być podpalenie:

Pożar w Gostyni. Doszło do podpalenia?

Fot. KPP Mikołów

Wcześniej pisaliśmy:

Strażacy walczą z pożarem hali. Akcja jest w toku. Wiadomo, że w budynku składowane są między innymi farby.

Niespokojny poranek mikołowskich strażaków. Ci z rana odebrali zgłoszenie dotyczące pożaru. Z informacji podawanych przez służby wynika, że zgłoszenie wpłynęło do strażaków przed 7.00. Płonie hala przy ulicy Łuczników w miejscowości Gostyń w powiecie mikołowskim. W środku składowane są między innymi farby.

W akcji strażacy m.in. z Tychów, Katowic i Lędzin. Nie ma pewności, czy w zdarzeniu ktoś ucierpiał.

Fot. KPP Mikołów