Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar składowiska odpadów. Z ogniem walczyło 9 zastępów

Autor: w dniu 2023-01-06

Płomienie strawiły meble, materace i sprzęt AGD składowane w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jastrzębiu-Zdroju. Do akcji wezwano łącznie 9 zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb w minioną środę, 4 stycznia, o godzinie 18.32. Okazało się, że ogień pojawił się w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Norwida w Jastrzębiu-Zdroju. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy z JRG Jastrzębie-Zdrój oraz 4 jednostki OSP z terenu miasta. Paliło się składowisko odpadów wielkogabarytowych o powierzchni 20×30 metrów.

Pożar składowiska odpadów. Akcja trwała 4 godziny

Działania obecnych na miejscu służb gaśniczych trwały cztery godziny. Kiedy uporano się już z pożarem, konieczne było użycie ciężkiego sprzętu, który posłużył do przerzucenia płonących przedmiotów, aby możliwe było przelanie go wodą.

Chodziło o to, by nie dopuścić do ponownego wzniecenia ognia. Na miejscu, oprócz strażaków, interweniowali policjanci i przedstawiciele inspektoratu ochrony środowiska. Pewne jest, że do powstania ognia na składowisku doszło w dniu, gdy jest ono nieczynne. Sprawą zajmuje się policja.

Fot. Paweł Krótki/PSP Jastrzębie-Zdrój