Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar w kamienicy w Bytomiu przy ulicy Karola Miarki. Na miejscu cały czas pracują strażacy

Autor: w dniu 2023-03-03

Ta część miasta jest sparaliżowana, bo ruch na ulicy Miarki został wstrzymano. Jeden ze strażaków odniósł obrażenia. 

Jak przekazał rzecznik bytomskiej straży pożarnej, służby wezwanie do pożaru dostały przed godziną 13:00. Paliło się mieszkanie na poddaszu jednaj z kamienic przy ulicy Karola Miarki. W efekcie pożaru spłonęły dwa mieszkania.

W pomieszczeniu, w którym szalał ogień na szczęście nikogo nie było. Ogień na szczęście dość szybko udało się opanować i nie rozprzestrzenił się on na inne części budynku. Nie było też potrzeby ewakuacji mieszkańców, bo ci sami opuścili kamienicę. W akcji brało udział 11 zastępów.

W trakcie działań lekko ranny został jeden ze strażaków, który z poparzeniami został przewieziony do szpitala. W tej chwili trwają prace rozbiórkowe uszkodzonych elementów dachu. Na miejscu będzie też pracował powiatowy inspektor nadzory budowlanego, który oceni stan pokrycia dachowego. Ważna informacja dla kierowców jest taka, że całkowicie zamknięta jest ulica Karola Miarki, a to w zasadzie sparaliżowało ruch w centrum miasta. Objazd poprowadzono ulicą Katowicką.

Korki są na dojeździe do centrum od strony Karbia, Szombierek i Łagiewnik, a także Tarnowskich Gór.

Policja zorganizowała objazdy, ale w godzinach szczyty najważniejsze arterie są przyblokowane. Kierowców w Bytomiu czeka ciężkie popołudnie.