Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar w Siemianowicach Śląskich

Autor: w dniu 2023-03-13

Strażacy z Siemianowic Śląskich interweniowali wczoraj w jednym z mieszkań, gdzie doszło do pożaru. Lokatorzy bloku informują, że alarmowali wcześniej o pewnym zagrożeniu. 

Do groźnie wyglądającego pożaru doszło w niedzielę rano w jednym z mieszkań przy ulicy Reymonta w Siemianowicach Śląskich. Poszkodowane zostały tam dwie osoby.

Pożar w Siemianowicach Śląskich

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru o godzinie 9:16. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym potwierdził, że doszło do pożar w mieszkaniu, a klatka schodowa jest zadymiona. W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia patrol siemianowickiej policji wyprowadzał mieszkańców z zadymionej klatki schodowej. Internauci komentujący zdarzenie informują, że pożar pojawił się w lokalu, w którym mieszka osoba cierpiąca na chorobliwe zbieractwo. Informację o tym, że w miejscu działań było "dużo materiału palnego" potwierdził w rozmowie z naszym reporterem oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Siemianowicach Śląskich mł. kpt. Sebastian Karpiński. Działania przybyłych na miejsce strażaków polegały na odłączeniu energii elektrycznej, ugaszeniu pożaru, oddymieniu klatki schodowej. Ponadto strażacy udzielali Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy 2 osobom poszkodowanym. Po zakończonych działaniach gaśniczych strażacy sprawdzili pomieszczenia przyległe przy pomocy urządzeń pomiarowych celem wykluczenia zarzewi ognia oraz obecności tlenku węgla i gazów pożarowych.

W wyniku zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane, 5 osób ewakuowano. Działania zakończono o godz. 11:47.