Pożar w Siemianowicach Śląskich. Konieczna była ewakuacja

Autor: w dniu 2026-04-08

Co doprowadziło do pożaru, który wybuchł w jednym z mieszkań na terenie Siemianowic Śląskich? To nie jest obecnie wyjaśnione. Faktem jest, że z budynku trzeba było ewakuować kilkanaście osób. 

Pożar w Siemianowicach Śląskich. Konieczna była ewakuacja

Pożar mieszkania przy ulicy Miarki w Siemianowicach Śląskich wybuchł we wtorek, 7 kwietnia po godzinie 12.00. Płonął lokal na drugim piętrze 3-kondygnacyjnego budynku wielorodzinnego.

Ewakuowano 13 osób, jednak – jak przekazuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach – nikt nie został poszkodowany. Działania zakończono o godz. 13:45.

Na ten moment nie ma informacji o tym, jakie mogły być potencjalne przyczyny powstania ognia. Będzie to wyjaśniał dziś – potwierdza mł. asp. Dorian Mitas z siemianowickiej policji – biegły z zakresu pożarnictwa.

Fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum RP