Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożary, wypadki i katastrofy budowlane w jednym miejscu. Organizują dni otwarte

Autor: w dniu 2023-11-15

Jest takie miejsce na mapie województwa śląskiego, gdzie może wydarzyć się wszystko, co najgorsze. Okazuje się, że chętni będą mogli doświadczyć tego, co dzieje się, gdy dojdzie do niespodziewanych, nagłych zdarzeń.

Pożary, wypadki i katastrofy budowlane w jednym miejscu – w Chorzowie od 7 lat działa Centrum Edukacji Przeciwpożarowej. Ten najnowocześniejszy tego typu obiekt w kraju zaprasza w najbliższy weekend na Dni Otwarte:

-Każdy może przyjść, każdy może zobaczyć. Oprócz centrum zaproponujemy również zwiedzanie garażu sprzętu bojowego, który wyjeżdża na co dzień do zdarzeń, ratuje życie – mówi Michał Adamek, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Na doświadczenie unikatowych przeżyć mogą liczyć najmłodsi, którzy będą mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy zmierzający na interwencję.

-Mamy taką małą strażnicę, gdzie bardzo chętnie zapraszamy wszystkie dzieci. Te dzieci będą mogły wczuć się w rolę prawdziwego strażaka. Po ogłoszeniu alarmu, ubiorą się w specjalne ubranka, pojadą wozem bojowym (będzie to animacja), będą mogły użyć sprzętu gaśniczego do ugaszeniu pożaru lasu – dodaje Adamek.

Udział w Dniach Otwartych Centrum Edukacji Przeciwpożarowej jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy.

-Dni Otwarte Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie odbędą się 18 i 19 listopada, ale co ważne – zwiedzanie odbywa się w grupach, o pełnych godzinach – między 9.00 a 13.00. Wstęp jest wolny, ale konieczne są wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia można wysyłać na adres zwiedzanie@chorzow.eu lub telefonicznie, w godzinach pracy urzędu, kontaktować się z wydziałem promocji – tłumaczy Katarzyna Hohuł z chorzowskiego magistratu.

Multimedialne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej mieści się w byłym magazynie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Na powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych zbudowano makiety mieszkania, lasu, a także miejsc wypadku drogowego i katastrofy budowlanej.