Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Przebudowa wiaduktu w Zamłyniu. Kolejne zmiany w ruchu

Autor: w dniu 2023-02-27

Trwają prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego w Zamłyniu. Od wtorku, 28 lutego, ze względu na rozszerzenie zakresu robót, wyłączony zostanie prawy pas ruchu na pl. Wolskiego umożliwiający skręt w prawo w kierunku Szombierek. To oznacza, że kierowcy jadący w stronę Szombierek będą musieli korzystać ze środkowego pasa ruchu, który umożliwi zarówno jazdę w kierunku ul. Miarki, jak również Szombierek. Zmiany czekają również kierowców korzystających na co dzień z ul. Sikorskiego łączącej Stroszek z Rojcą, dzielnicą Radzionkowa. Przy granicy Bytomia i Radzionkowa od dziś zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu (zwężenie jezdni) w związku z pracami na wiadukcie kolejowym linii kolejowej nr 131. 

Jakie zmiany czekają kierowców w rejonie pl. Wolskiego?

Zamknięcie prawego pasa ruchu zostanie wprowadzone już na ulicy Kolejowej w rejonie dworca autobusowego. Nadal utrzymane zostanie także zwężenie jezdni pod wiaduktem i wprowadzony zakaz poruszania się skrajnym, prawym pasem ruchu od pl. Wolskiego w kierunku ul. Zabrzańskiej. W stronę Szombierek kierowcy nadal pojadą wewnętrznym pasem ruchu – po torowisku.

Objazd do Łagiewnik

Kierowcy jadący z centrum w kierunku Łagiewnik będą musieli omijać wiadukt i skorzystać z objazdów:

I trasa: od strony Placu Wolskiego, następującymi ulicami: Miarki – Chorzowską – Starochorzowską – Krzyżową;

II trasa: od strony skrzyżowania ulic Jagiellońska – Plac Wolskiego, następującymi ulicami: Jagiellońską – Placem Wolskiego – Powstańców Warszawskich – Moniuszki – Miarki – Chorzowską – Starochorzowską – Krzyżową;

III trasa: od strony skrzyżowania ulic Jagiellońska – Moniuszki, następującymi ulicami: Jagiellońską – Moniuszki – Miarki – Chorzowską – Starochorzowską – Krzyżową.

Zmiany na ul. Jagiellońskiej

Przypomnijmy, że od 13 lutego wprowadzone zostały także zmiany organizacji ruchu wprowadzone na ul. Jagiellońskiej. Zamknięty został jeden z pasów ruchu, a auta mogą poruszać się tylko skrajnym prawym pasem w kierunku pl. Wolskiego oraz jednym pasem na wprost (po torowisku) w kierunku Szombierek.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej

Od poniedziałku, 13 lutego Zarząd Transportu Metropolitarnego wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zmieniła się trasa przejazdu linii 201. Kursy linii 201 rozpoczynają się i kończą na przystanku tymczasowym Szombierki Szyb Krystyna. Przystanki: Bytom Dworzec i Bytom Powstańców Warszawskich nie są obsługiwane.

Trasa linii 201 w kierunku przystanku Szombierki Szyb Krystyna przebiega z uwzględnieniem przystanków Łagiewniki Gojny nż – Bytom Zamłynie – Szombierki Szyb Krystyna, natomiast w kierunku Chorzowa z uwzględnieniem przystanków: Szombierki Szyb Krystyna – Bytom Zamłynie (stanowisko zlokalizowane na ul. Zabrzańskiej, naprzeciwko istniejącego stanowiska autobusowego) – Bytom Łagiewnicka.

Zmieniła się też trasa linii 92. Linia nie obsługuje przystanków: Bytom Łagiewnicka, Łagiewniki Gojny nż oraz Łagiewniki Szyby Rycerskie.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Sikorskiego

Od 27 lutego zmiany zostaną wprowadzone również na ul. Sikorskiego przy granicy Bytomia i Radzionkowa. Pod wiaduktem linii kolejowej nr 131 ze względu na prace związane z jego modernizacją zostanie wprowadzone zwężenie jezdni. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności.

Źródło: UM Bytom

Fot. UM Bytom/Arkadiusz Janocha