Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Przełom w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek? Przesłuchano mężczyznę z nagrania wideo

Autor: w dniu 2022-12-11

Policja zamieściła w sieci materiał wideo związany z zaginioną przed laty Iwoną Wieczorek. Widnieje tam twarz mężczyzny, który może być w jakiś sposób związany ze sprawą. Okazuje się, że właśnie on zgłosił się na komendę policji w Chorzowie.

Na nagraniu opublikowanym przez policję widać mężczyznę w średnim wieku, który bierze udział, w jednym z turystycznych miejsc, w zabawie w "trzy kubki".

Nowe ustalenia policji w sprawie Iwony Wieczorek

Policjanci apelowali do wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z opublikowanego w sieci materiału wideo. Okazało się, jak poinformował "Fakt", że osoba widoczna na filmie zgłosiła się w sobotę do chorzowskich policjantów. Co ciekawe osoba ta poszukiwana była w charakterze świadka od 12 lat. Mł. asp. Karol Kolaczek z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie poinformował, że 58-latek jest mieszkańcem Chorzowa. Jego przesłuchanie – prowadzone przez policjantów ze stołecznego Archiwum X, którzy prowadzą sprawę – trwało do późnych godzin nocnych. Po tych czynnościach mężczyzna został zwolniony, jak dodaje Kolaczek, do domu.

Na tę chwilę nie wiadomo, czy zeznania mężczyzny w istotny sposób przyczynią się do rozwiązania zagadki zaginięcia Iwony Wieczorek. Przypomnijmy, że od tego tajemniczego zdarzenia, które miało miejsce w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku, minęło już ponad 12 lat.