Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pszczoły rozgościły się w Gliwicach

Autor: w dniu 2024-06-24

W Gliwicach jest nie tylko coraz więcej zieleni, ale też pszczół. To bardzo dobra wiadomość, bo pszczoły to niezwykle pożyteczne owady. Nowe domki dla żółto-brązowych owadów ustawiono tym razem na łące kwietnej na terenie siedziby Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Łabędach.

Przy ul. Strzelców Bytomskich 25c zamieszkały kolejne pszczele rodziny. Teraz na terenie MZUK jest już sześć uli. Te najnowsze są wyjątkowe, bo pomalowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 32 im. Wojska Polskiego.

To niejedyne ule w Gliwicach. Poza tymi ustawianymi na terenach prywatnych, można je zobaczyć również m.in. na terenach zarządzanych przez miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji – 46 rodzinek mieszka m.in. w parku kieszonkowym przy ul. Rybnickiej, na terenie oczyszczalni ścieków oraz przy Stacji Uzdatniania Wody Łabędach. PWiK, przy różnych okazjach dzieli się z mieszkańcami Gliwic zebranym z pasiek miodem.

Bzyczące owady, uwijające się jak w ukropie zamieszkały także w pobliży Centrum Edukacji Ekologicznej na terenie Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów przy ul. Rybnickiej. Obecnie jest tam 7 uli. Pod koniec sezonu pojawi się kolejnych pięć pszczelich rodzin.

Foto i źródło: UM Gliwice