Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rekordowy wynik w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”!

Autor: w dniu 2023-11-23

Występ pana Artura w teleturnieju "Jeden z dziesięciu" jest godny podziwu. Mężczyzna, awansując do finału, nie dawał swoim konkurentom najmniejszych szans, odpowiadając na wszystkie czterdzieści pytań. Takiej wiedzy można pozazdrościć.

Artur Baranowski, uczestnik 140 edycji teleturnieju "Jeden z dziesięciu", który emitowany jest w telewizji od 1994 roku, dał godny pozazdroszczenia pokaz wiedzy. To pierwsze tego typu osiągnięcie w historii.

Rekord w programie "Jeden z dziesięciu"

To ewenement w polskiej telewizji. Tadeusz Sznuk prowadzi program od 1994 roku, kiedy został wyemitowany po raz pierwszy. Od tego momentu w studiu pojawiło się wielu uczestników, którzy robili wszystko, by uzyskać jak najlepszy wynik, ale takiej ilości punktów, ile zgromadził na swoim koncie Artur Baranowski, nikt dotąd nie zdołał uzbierać. Oznacza to, że odcinek wyemitowany 22 listopada już przeszedł do historii.

Rajd po zwycięstwo, który widzowie obserwowali w trakcie finału, był niezwykły. Najpierw, wiadomo, prawidłowe odpowiedzi na trzy pierwsze pytania, bo to warunek konieczny, a potem… wszystkie pytania "na siebie". Gracz zatem każdorazowo, choć mógł wyznaczyć do odpowiedzi, decydował o tym, że odpowie i… ani razu nie chybił. Zdobył łącznie 803 punkty, z czego 773 dzięki udzielonym odpowiedziom, a pozostałe 30 – dzięki zatrzymanym "szansom". Warto to zobaczyć:

Obecny rekord punktowy jest lepszy od ostatniego, który padł we wrześniu 2021 roku, gdy zawodnik zdobył 533 punkty, myląc się przy odpowiedzi na jedno z zadanych pytań.

Fot. screen/youtube/Jeden z dziesięciu TV