Remont Drogi Krajowej nr 94 w Piekarach Śląskich 2026 – utrudnienia do listopada!

Autor: w dniu 2026-07-06

Od 6 lipca 2026 roku trwa remont Drogi Krajowej nr 94 w Piekarach Śląskich. Prace obejmą cały miejski odcinek trasy między Bytomiem a Siemianowicami Śląskimi. Utrudnienia w ruchu potrwają do 18 listopada.

Remont DK 94 w Piekarach Śląskich – od kiedy i gdzie?

Od poniedziałku 6 lipca 2026 roku prowadzony jest remont Drogi Krajowej nr 94 na terenie Piekar Śląskich. Roboty rozpoczęły się od wysokości ulicy Harcerskiej, w rejonie zakładu kamieniarskiego, i będą sukcesywnie postępować w kierunku ulicy Sadowskiego. Zakres prac obejmuje cały piekarski odcinek DK 94 – od granicy z Bytomiem do granicy z Siemianowicami Śląskimi.

Jak będzie wyglądał ruch podczas remontu?

W czasie trwania robót ruch na remontowanym odcinku odbywa się wahadłowo. Kierowanie ruchem zapewnione jest ręcznie lub za pomocą sygnalizacji świetlnej. Władze miasta apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz – w miarę możliwości – o omijanie tego odcinka drogi.

Zakres prac i harmonogram

W pierwszej kolejności wykonywane będzie frezowanie istniejącej nawierzchni. Następnie prowadzone będą prace związane z układaniem krawężników oraz nowych warstw bitumicznych. Na końcu wykonane zostanie docelowe oznakowanie poziome. Zakończenie robót na poszczególnych odcinkach DK 94 zaplanowano na 18 listopada 2026 roku.

Koszt remontu i źródła finansowania

Całkowity koszt zadania wynosi 6 137 201,31 zł brutto. Dofinansowanie w wysokości 4 275 000 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Wykonawcą prac jest firma DROGOPOL Sp. z o.o.