Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rozgościł się w obcym domu i przygotował jedzenie. Właścicielowi groził nożem

Autor: w dniu 2023-04-25

Nieproszony gość wszedł do jednego z domów w Wodzisławiu Śląskim. Właściciel chciał go zatrzymać, ale ten zagroził mu nożem i uciekł. Całe zajście było jednak dość nietypowe. 

Nietypowe zajście miało miejsce kilka dni temu na ulicy Konopnickiej w Syryni w powiecie wodzisławskim.  Okazało się, że niezaproszony przez nikogo mężczyzna wykorzystał okazję i dostał się do domu jednorodzinnego przez niezamknięte drzwi. W kuchni przygotował sobie jedzenie i… poszedł się wykąpać. Co działo się później?

Przygotował sobie jedzenie, a potem groził właścicielowi domu

Na widok właściciela domu intruz zdenerwował się. Doszło do szarpaniny, w trakcie której zgłaszający interwencję próbował zatrzymać mężczyznę, jednak ten wyciągnął z kieszeni nóż i zagroził, że go użyje, jeśli nie będzie mógł uciec. Wykorzystał okazję i wyskoczył przez okno. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ruszyli za sprawcą. Zauważyli go w pobliskim polu, po chwili dogonili go, obezwładnili i znaleźli przy nim nóż, z którego wcześniej skorzystał.

Okazało się, że zatrzymany to 45-letni mieszkaniec Legionowa. Usłyszał już prokuratorski zarzut naruszenia miru domowego i zmuszenia do określonego zachowania pod groźbą użycia noża. Mężczyzna przyznał się do winy. Na wniosek śledczych z Komisariatu Policji w Gorzycach oraz prokuratora został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grożą mu 3 lata więzienia.

Wodzisławska Policja przypomina, by zabezpieczać swoje domy. Należy pamiętać o zamykaniu nie tylko drzwi wejściowych, ale też pomieszczeń gospodarczych i garaży.