Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rusza budowa mieszkań w Wojkowicach

Autor: w dniu 2024-03-07

Powstaną nowe mieszkania. Zadanie będzie realizowane w ramach programu SIM Zagłębie. Znane są szczegóły inwestycji, a władze miasta nie kryją zadowolenia z takiego obrotu sprawy.

Pierwsza łopata została wbita. W Wojkowicach oficjalnie ruszyła budowa mieszkań w ramach programu SIM Zagłębie. Za 10 miesięcy lokatorzy będą mieć do dyspozycji 51 komfortowych i przystępnych cenowo mieszkań.

-Dzisiaj ta perspektywa mieszkań na wynajem w ramach SIM Zagłębie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo partycypacja i czynsz – jak to zestawimy z komercyjnymi warunkami – możemy dojść do wniosku, że jest to zdecydowanie opłacalny wariant, a co jest najważniejsze, że po 15 latach możemy dojść do prawa własności. Wydaje się, że to jest najlepsza z możliwych formuł. Cieszymy się zainteresowaniem. Mieszkańcy do 15 marca – nie tylko Wojkowic – mogą składać wnioski o mieszkania na wynajem w urzędzie miasta w Wojkowicach – mówi Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic.

Nowoczesny budynek przy ulicy Sucharskiego gotowy ma być za 10 miesięcy. Termin, mimo że krótki – jak najbardziej jest realny – potwierdza Piotr Czarnojańczyk, prezes SIM Zagłębie.

-To nie jest tak, że na bieżąco będzie tu pracować na bieżąco 80 ludzi, którzy będą murować każdą ścianę po kolei, tylko będą przyjeżdżać tiry z gotowymi elementami, z gotowymi płytami, które będą tu składane, więc diametralnie ograniczamy czas powstawania – mówi prezes Czarnojańczyk.

Jakie lokale będzie zawierać budynek i co jeszcze warto wiedzieć o inwestycji?

51 mieszkań, 51 miejsc parkingowych, budynek 5-kondygnacyjny z komórkami lokatorskimi prztomypisanymi do każdego mieszkania. Będzie to budynek z prefabrykatów keramzyto-betonowych, z windą, który będzie zawierał mieszkania od 35 do 86 metrów kwadratowych, niektóre nawet dwupoziomowe – dodaje Czarnojańczyk.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Zagłębie realizuje politykę mieszkaniową państwa we współpracy z samorządami z województwa śląskiego i małopolskiego. W naszym regionie Sim Zagłębie wybuduje mieszkania między innymi w Czeladzi, Ogrodzieńcu, Szczekocinach, Sosnowcu, Będzinie no i w Wojkowicach.