Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Samochodowa dziupla namierzona. Zatrzymano pasera

Autor: w dniu 2023-05-08

Dziupla samochodowa ujawniona na terenie jednego ze śląskich miast. W jej wnętrzu drogocenny samochód – rozłożony na części.

Policjanci zatrzymali osobą podejrzewaną o paserstwo. Zabezpieczyli szkielet skradzionego auta. Wiadomo też, jakie były okoliczności kradzieży.

Samochodowa dziupla na terenie prywatnej posesji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji może znajdować się tak zwana "dziupla". W niej, wedle pozyskanych przez śledczych informacji, miało znajdować się auto skradzione 26 kwietnia w Łodzi. Okazało się, że te wiadomości okazały się prawdziwe.

Policyjne działania i ujawnienie dziupli

W piątek, 5 maja 2023 roku, jastrzębscy kryminalni pojechali pod wytypowany adres. W garażu oraz piwnicy stróże prawa odnaleźli rozebrany w znacznym stopniu samochód marki Kia. Obok leżały wymontowane z niego części.

Fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że pojazd ten został skradziony na terenie Łodzi, a jego wartość szacuje się na 300 tysięcy złotych. Do sprawy został zatrzymany 35-latek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Przedstawiono mu zarzut paserstwa, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych i prokuratury, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

To kolejne takie zdarzenie. Ostatnio podobnym zdarzeniem zajmowali się śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W tamtym przypadku straty wyceniono na pół miliona złotych.