Teraz gramy:

Title

Artist
Background

SARDYNIA – RAJSKIE WAKACJE NA MORZU ŚRÓDZIEMNYM

Autor: w dniu 2021-05-20

Sardynia, nazywana też często królową włoskich wysp, znana jest z krystalicznie czystej wody, malowniczych zatok, skalistych cypli z latarniami morskimi i wielu urokliwych zakątków. Długie klifowe wybrzeże poprzeplatane piaszczystymi plażami i kurortami, w sąsiedztwie lazurowych wód Morza Śródziemnego tworzą spektakularną całość.

Sardynia to wyspa długowiecznych i gościnnych mieszkańców oraz niezwykle bogatej przeszłości. Szacuje się, że około 1000 roku p.n.e. na Sardynię przybyli pierwsi osadnicy – Sardenowie, którzy wyparli starożytny lud Ligurów na północ wyspy. W mieście Nuoro po dziś dzień można oglądać świątynię boga Baala, miejsca pochówku oraz pozostałości po gospodarstwach pierwotnej cywilizacji sardyńskiej. Jednym z obowiązkowych punktów programu podczas wycieczki na Sardynię jest obejrzenie tajemniczych nuragów, czyli stożkowatych megalitycznych budowli, które do dziś fascynują badaczy wyspy i świat naukowców. Do obecnych czasów zachowało się w dobrym stanie na wyspie ponad 7 tysięcy nuragów; dzięki tym budowlom niektórzy doszukują się w Sardynii pierwowzoru mitycznej Atlantydy.

Sardynia to także najcieplejsze miejsce w całych Włoszech. Słynie z przeważającej liczby pełnych palącego słońca dni w roku, a ekskluzywne kurorty przyciągają znane osobistości z całego świata. To także smakowanie doskonałej śródziemnomorskiej kuchni i raczenie się aromatycznymi winami jak Vermentino di Gallura czy Canonau. Warto jednak wiedzieć, jak urozmaicić sobie wyjazd i czerpać jak najwięcej z tego, co oferuje ta włoska wyspa. Jedne z największych atrakcji na Sardynii stworzyła matka natura i są to Groty Neptuna oraz wąwóz Su Gorroppu.

Groty Neptuna są najbardziej znanymi jaskiniami w regionie zachodnim; można się do nich dostać, płynąc statkiem od strony morza lub pokonując 600 stopni schodów. To prawdziwa "perełka" jeśli chodzi o atrakcje turystyczne Sardynii. Aby dostać się do groty pieszo, należy podjechać do przylądka Capo Caccia i zostawić tam samochód a następnie zejść na dół wydrążonymi w skale schodkami, które prowadzą wprost do samej jaskini. Wysiłek z pewnością rekompensuje widok na skaliste wybrzeże kontrastujące z turkusem morza.

Kanion Su Gorroppu jest najgłębszym w Europie; oferuje spotkanie z najdzikszą częścią wyspy. Głeboki na 500 metrów i długi na półtora kilometra wąwóz przez miliony lat rzeźbiły wody rzeki Rio Flumineddu i licznych potoków górskich wypływających z najwyższych szczytów wyspy. Zgodnie z legendą gdzieś w pobliżu znajduje się miejsce gwarantujące przybyszowi długowieczność.

Luksusowe wakacje na Sardynii z biurem podróży

Południe wyspy charakteryzuje się wspaniałymi wydmowymi plażami i rekomendowane jest w szczególności rodzinom z dziećmi, które poszukują wypoczynku w spokojnym regionie, pośród lasów piniowych. Ekskluzywna wioska turystyczna Forte Village to prawdziwa oaza wakacyjna i raj dla najmłodszych.

Wielbicielom luksusowych hoteli i jachtów oraz filmów o brytyjskim agencie James Bond poleca się odwiedzenie najbardziej ekskluzywnej części wyspy czyli Szmaragdowego Wybrzeża. W 1976 roku kręcono tam ujęcia do filmu "007 – Szpieg, który mnie kochał". Port i przystań jachtowa w Porto Cervo to prawdziwa "perła w koronie" północnej Sardyni; spotkać tam można gwiazdy światowego formatu oraz śmietankę towarzyską i biznesową z całego świata. Jeśli interesują Was wakacje na Sardynii w jednym z najpiękniejszych hoteli to warto poznać ofertę butikowego biura podróży CARTER®

Więcej informacji i rezerwacja: 22 392 60 16/17, travel@carter.eu

Inspiracje podróżnicze: https://carter.eu/blog/sardynia-wakacje/

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos