Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Seniorka przechytrzyła fałszywych policjantów

Autor: w dniu 2023-09-08

Takie historie niemal zawsze są do siebie podobne. Do starszej osoby dzwoni telefon, po drugiej stronie zgłasza się policjant, który najczęściej potrzebuje pieniędzy. Zwykle ofiara wierzy i bezpowrotnie traci swoje oszczędności, ale nie tym razem. Ofiara okazała się sprytniejsza, niż sądzono. 

W policyjnych kronikach nie brakuje przykładów na to, że historie opowiadane przez oszustów przynoszą spodziewane efekty. Tym razem ofiara przechytrzyła przestępców podających się za funkcjonariuszy biura śledczego.

Seniorka przechytrzyła fałszywych policjantów

Na numer stacjonarny seniorki zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako funkcjonariuszka biura śledczego. Fałszywa policjantka zmanipulowała mieszkankę powiatu rybnickiego i powiedziała, że jej pieniądze na koncie bankowym są zagrożone i kazał jej udać się nazajutrz do banku i wypłacić z konta 30 tysięcy złotych.

Następnie na numer stacjonarny starszej kobiety, jak i jej telefon komórkowy ponownie zadzwoniła rzekoma funkcjonariuszka i, mając aktywne połączenia, nakazała 91-latce udać się do banku. Jednak po wypłaceniu pieniędzy mieszkanka powiatu rybnickiego nie działała zgodnie z instrukcją narzuconą przez "funkcjonariuszkę", tylko udała się do dyżurnego Komisariatu Policji w Gaszowicach. Kryminalni z komisariatu, przy wsparciu śledczych z rybnickiej komendy, przygotowali zasadzkę na oszustów, którzy przyjechali po pieniądze.

Chciał ją oszukać metodą "na policjanta". Seniorka była sprytniejsza

W rejonie miejsca zamieszkania seniorki policjanci zatrzymali 15- i 17-latka. Z kolei 21-letni mężczyzna został zatrzymany w rejonie centrum Gaszowic.

Dwaj zatrzymani to mieszkańcy Warszawy i okolic, a najstarszy z nich to obywatel Tadżykistanu. W wyniku podjętych czynności decyzją Sądu Rodzinnego w Rybniku nieletni został umieszczony w Schronisku dla Nieletnich.