Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Siedziba KS „Orzeł Biały” Brzeziny Śląskie po remoncie [WIDEO]

Autor: w dniu 2023-07-06

Zakończył się remont wnętrz budynku Klubu Sportowego Orzeł Biały w Piekarach Śląskich. Odzyskały dzięki temu dawny blask po pożarze, do którego doszło w 2021 roku. 

Przebudowa nieruchomości strawionej przez ogień rozpoczęła się na początku tego roku. Teraz budynek wraca do życia i nowej formy. Niebawem zostanie też umeblowany i wyposażony. Nad przebiegiem remontu czuwa prezes klubu Tadeusz Wieczorek.

Siedziba KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie odzyskuje blask

Na początku roku w obecności Sławy Umińskiej Duraj – Prezydent Piekar Śląskich Tadeusz Wieczorek, prezes Orła Białego oraz członek zarządu Marcin Dziembała podpisali umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na realizację zadania pod nazwą "Remont zaplecza szatniowo-sanitarnego Klubu Sportowego Orzeł Biały w Piekarach Śląskich" w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022. Całkowita wartość wydatków związanych z realizacją zadania inwestycyjnego to 495.037,26 zł, zaś dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 196.900 zł.

Prace remontowe polegały m. in na: rozebraniu posadzek cementowych, lastrykowych i z płytek ceramicznych, a także rozebraniu wykładziny ściennej z płytek. Powstały nowe posadzki. Wymieniono drzwi i okna, ale zakres prac był znacznie większy, co widać na materiale wideo:

Budynek był zniszczony przez ogień

Budynek klubowy Orła Białego w czerwcu 2021 r. został zniszczony przez wandala. Ten włamał się, wycinał rurki miedziane i doprowadził do wybuchu butli z gazem. Straty były ogromne. Teraz można podziwiać efekt przeprowadzonych prac. Mało tego.

Odżywa także drużyna. KS Orzeł Biały rozpoczął już nabór zawodników zarówno do drużyny młodzieżowej jak i seniorskiej, aby od nowego sezonu rozpocząć zmagania na szczeblu B-klasy:

26 sierpnia rozegrany zostanie też mecz towarzyski pomiędzy oldbojami KS Orzeł Biały i Mladost Marija Bistrica – chorwackiej drużyny z miasta partnerskiego Piekar Śląskich. Mecz rozegrany zostanie w ramach obchodów 100-lecia istnienia Orła.

Prace remontowe dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.