Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oto Skarb Metropolii: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Autor: w dniu 2022-05-31

Próg tego muzeum przekroczyło już ponad 115 tysięcy odwiedzających. Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach – Waszym zdaniem, czyli naszych radiowych internautów, zasłużyło na miano Skarbu Metropolii.

Tym razem w plebiscycie Radia Piekary, wybieraliśmy wspólnie najciekawsze muzeum w naszym regionie. A to w Świętochłowicach jest nie tylko ciekawe, ale i niesłychanie ważne z punktu widzenia historii Górnego Śląska

-Trudne czasy, skomplikowane i dlatego też wiele osób ma problem ze zrozumieniem tego okresu. Staramy się w sposób multimedialny, bardzo dostępny przekazywać tę wiedzę w pigułce. Omawiamy wszystko: I Powstanie Śląskie, okres przygotowań do plebiscytu, II Powstanie Śląskie oraz III Powstanie Śląskie, które ostatecznie podzieliło Górny Śląsk – tłumaczy naszej reporterce Jan Planta, kustosz działu historii Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Dziękujemy Wam za wszystkie oddane głosy.  Jednocześnie zachęcamy do dalszej obserwacji, bo już wkrótce kolejna odsłona plebiscytu Skarby Metropolii.

Fot: Archiwum Muzeum Powstań Śląskich