Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śmierć na przejściu dla pieszych. Sprawę bada policja

Autor: w dniu 2023-06-07

Policjanci z jaworznickiej komendy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielę przy ul. Jana III Sobieskiego w Jaworznie. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na przejściu dla pieszych przy ulicy Jana III Sobieskiego w Jaworznie. Ze wstępnych ustaleń policjantów jaworznickiej drogówki wynika, że 64-letni kierujący autobusem jadąc ulicą Sobieskiego w kierunku ulicy Wolności, nie ustąpił pierwszeństwa oraz nie zachował ostrożności, w wyniku czego potrącił 65-letnią kobietę, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. Mieszkanka Jaworzna została przewieziona do szpitala. Niestety w wyniku doznanych obrażeń kobieta zmarła. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają jaworzniccy śledczy pod nadzorem prokuratora.

Fot. KMP Jaworzno

Policja podkreśla, że kierowcy powinni pamiętać, że piesi stanowią jedną z najbardziej zagrożonych wypadkami grup uczestników ruchu drogowego. Często do zdarzeń z ich udziałem dochodzi właśnie na przejściach dla pieszych. Dlatego każdy kierujący powinien mieć świadomość, że zbliżając się do pasów, powinien zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.