Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych. Kierowca był pijany

Autor: w dniu 2024-05-20

Prowadził pod wpływem alkoholu i zabił. Teraz grozi mu więzienie. Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek za kierownicą oraz zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.  Policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszego.

Wczoraj przed 22.00 w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Św. Wawrzyńca doszło do śmiertelnego potrącenia na przejściu dla pieszych. Życie stracił 75-letni mieszkaniec miasta. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 37-letniego kierującego peugeotem – mieszkańca powiatu wodzisławskiego.

Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu został przebadany alkomatem. Gdy okazało się, że miał on w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, został zatrzymany. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, a także biegły z zakresu badania wypadków drogowych. Śledczy będą teraz wyjaśniali szczegółowo okoliczności tego tragicznego zdarzenia. 37-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia.

-Apelujemy do pieszych o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania. Nie zawsze należy zakładać, że kierowca nas widzi. Jeżeli zauważamy, że nie wyhamowuje on swojego pojazdu, zatrzymajmy się przed przejściem – mówi asp. szt. Małgorzata Koniarska z wodzisławskiej policji.

Kierowcom przypomina z kolei o odpowiedzialnym zachowaniu i szczególnym zwiększeniu koncentracji przed zbliżaniem się do każdego przejścia dla pieszych, zwłaszcza tych bez sygnalizacji świetlnej. Zaznacza, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

– Zwracamy się również do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących! – mówi Koniarska.