Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śmiertelny wypadek na Słowacji. Zginęli mieszkańcy województwa śląskiego

Autor: w dniu 2023-09-14

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce wczoraj na terenie Słowacji. Życie straciły tam cztery osoby, w tym dziecko. Dziś wiadomo, że poszkodowani byli mieszkańcami województwa śląskiego. 

Straż Pożarna i Ratownicza Republiki Słowackiej (Hasičský a záchranný zbor SR) poinformowała wczoraj o wypadku, do którego doszło na autostradzie D1 pomiędzy Bratysławą a Trnavą, na pasie w kierunku Żyliny.

Śmiertelny wypadek na Słowacji. Zginęli mieszkańcy województwa śląskiego

Miejscowa policja poinformowała, że 35-letni kierowca Fiata Ducato zjechał z drogi, z nieznanych dotąd przyczyn, i uderzył w przydrożne drzewo. By wydostać poszkodowanych z wraku auta, trzeba było użyć narzędzi hydraulicznych. Na miejscu zginęli 35-latek, jego 35-letnia żona i ich 4-letnie dziecko. Ciężko ranna została 62-letnia pasażerka, jednak jej życia ostatecznie nie zdołano uratować.

Wypadek przeżyła tylko 5-miesięczna dziewczynka. Została przetransportowana śmigłowcem do szpitala dziecięcego w Bratysławie.

Serwis beskidzka24.pl poinformował, że podróżni byli mieszkańcami miejscowości Lipowa na Żywiecczyźnie. Informację ten potwierdził w mediach społecznościowych wójt tej gminy Jan Góra

"Jestem wstrząśnięty wczorajszą tragedią naszych mieszkańców, którzy zginęli na Słowacji. Brakuje słów. Wszystkim bliskim składam moje kondolencje." – przekazał w mediach społecznościowych Jan Góra: