Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sonia Maselik reprezentantką Polski na Eurowizji? Zaprezentowała swoją propozycję

Autor: w dniu 2023-12-29

Sonia Maselik – wokalistka wywodząca się z Piekar Śląskich – występowała już dotąd podczas wielu dużych, krajowych konkursów wokalnych – w tym na scenie festiwalu w Opolu, gdzie zaprezentowała się podczas koncertu "Premiery". Co planuje teraz?

Sonia Maselik zwróciła się w swoich mediach społecznościowych do odbiorców, prezentując fragment utworu, który jest jej propozycją na przyszłoroczną edycję Eurowizji w szwedzkim Malmö.

"Cześć! Kochani! Dziś, premierowo, dosłownie fragmencik, parę sekund mojego najnowszego singla, którego premiera już w nadchodzącym roku 2024 i mam nadzieję, że te parę sekund wystarczy, aby przekonać Was do tego, że to właśnie ta piosenka, piosenka "Warrior" powinna reprezentować Polskę podczas konkursu Eurowizji w Malmö" – zwróciła się 27 grudnia w mediach społecznościowych artystka.

Fragment utworu do odsłuchania TUTAJ.

-Konkurs Eurowizji od dłuższego czasu stał się jednym z moich punktów na mapie marzeń. Obserwuje koncerty eurowizyjne, słucham propozycji eurowizyjnych bardzo uważnie, śledzę wykonawców i ich twórczość, interesuje się po prostu tym konkursem. Jako artystka bardzo poważnie podchodzę do tematu i swoją propozycje eurowizyjne zaczęłam tworzyć latem 2023 roku a więc pół roku temu ta piosenka była już przeze mnie napisana. W poprzednich latach również zgłaszałam swoje propozycje, ale niestety nie udało się. W tym roku wierzymy w piosenkę i to, że jest na tyle dobra, aby wyróżnić się na tle innych propozycji – mówi w rozmowie z naszym reporterem Radia Piekary Sonia Maselik.

Podkreśla, że podjęła razem ze swoim zespołem zrobiła wszystko, by należycie przygotować się do premiery nowego utworu.

-Przygotowałam wraz z moim zespołem wspaniały obrazek do piosenki oraz zdjęcia, mamy pomysł na staging i wizualizacje. Wkrótce dowiemy się, jaki będzie werdykt, ponieważ chętnych nie brakuje, ale mimo wszystko jesteśmy zwarci i gotowi. Uważam, że piosenka "Warrior" to bardzo dobra propozycja i jestem dumna, że wspólnie z moim zespołem stworzyliśmy tak świetną piosenkę. Niezależnie od wyniku piosenka zostanie wydana i będzie można jej posłuchać, a to nie wszystko. Nowy rok przyniesie nowe piosenki i nowe wydawnictwo. Więcej zdradzić nie mogę, ale mamy plan nie tylko na jedną piosenkę w tym nowym roku. Już w styczniu przekaże więcej informacji – mówi Sonia Maselik.

Sonię Maselik, oprócz wydarzeń ogólnopolskich, można było zobaczyć również na lokalnej scenie choćby podczas 25-lecia Radia Piekary, które organizowane było w 2021 roku. Jej dotychczasowe utwory dostępne są na kanale Youtube: