Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sport wzbogaca-nałóg zatraca. Niedługo podsumowanie akcji

Autor: w dniu 2023-08-16

Zbliża się podsumowanie akcji "Sport wzbogaca-nałóg zatraca". Wydarzenie odbędzie się we wrześniu na terenie Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich.

W pierwszą sobotę września, czyli 2 września o godz. 14.30 na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich odbędzie się VI Piknik Rodzinny. Plenerowa impreza będzie finałem wakacyjnej akcji pn. "Sport wzbogaca – nałóg zatraca". Organizatorem akcji jest Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, tradycyjnie wspierana przez Urząd Miasta w Piekarach Śląskich oraz piekarski MOSiR.

Sport wzbogaca-nałóg zatraca. Akcja w Piekarach Śląskich

Przed nami finał tegorocznej akcji pod nazwą "Sport wzbogaca-nałóg zatraca". Akcja ma na celu przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym, promowanie zachowań prozdrowotnych i uświadomienie młodzieży, czym jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas wakacji policjanci edukowali młodych ludzi i pokazywali im, że sport może być dobrą alternatywą dla spożywania szkodliwych środków.

Na uczestników pikniku rodzinnego czekać będzie wiele atrakcji, wśród których nie zabraknie pokazów służb mundurowych, psów służbowych, możliwości zobaczenia z bliska policyjnego sprzętu oraz bliższego zapoznania z maskotką Śląskiej Policji. Dodatkową atrakcją będzie tyrranozaur rex! Będzie to wyjątkowa atrakcja przede wszystkim dla najmłodszych.

Pod Kopcem Wyzwolenia odbędzie się również festiwal kolorów holi oraz organizacji pozarządowych, natomiast imprezę zakończy koncert zespołu muzycznego. Wystąpi Tomasz "Haja" Dawid. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na plakacie promującym tegoroczny piknik. Organizatorami są Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, Urząd Miasta w Piekarach Śląskich oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Szczegóły na plakacie: