Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sportowa Natura 2023 w Piekarach Śląskich już jutro!

Autor: w dniu 2023-06-09

MKS Olimpia "Medex" Piekary Śląskie i Lasy Państwowe organizują wspólnie akcję "Sportowa Natura 2023".

Już jutro w Piekarach Śląskich odbędzie się wydarzenie sportowe, podczas którego wystąpią młodzi piłkarze ręczni, ale to nie wszystko. Chętni będą mogli wziąć też udział w treningu Nordic Walking.

Sportowa Natura 2023 – co przygotowali organizatorzy?

W ramach wydarzenia, które odbędzie się 10 czerwca na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 oraz w lesie Dioblina od 10.00 przewidziano m.in. wieloboje sprawnościowe dla dzieci. Będzie także coś, a jakże, dla miłośników "szczypiorniaka" – turniej piłki ręcznej dzieci z roczników 2012/2013, w którym zagrają zespoły Gladiator Opole, szkółki Handball Asy i MKS Olimpii Medex Piekary Śląskie. Od godz. 10.30, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Lecymy Durś, odbędzie się trening Nordic Walking w Lesie Dioblina. Mogą uczestniczyć w nim nawet ci, którzy nie mają własnych kijków, bo będzie można je wypożyczyć.

Zapisy dzieci do wielobojów oraz wszystkich chętnych do Marszu Nordic Walking przyjmowane będą w dniu zawodów. Początek zapisów o 9.15 na stadionie MOSiR Piekary Śląskie przy ul. Olimpijskiej 3. W trakcie wydarzenia odbędzie się również prelekcja na temat zdrowotnych aspektów uprawiania sportu i turystyki w obszarach leśnych oraz spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.