Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śródmiejska linia minibusowa będzie kursować częściej. Zmiany od jutra

Autor: w dniu 2024-04-10

Śródmiejska linia minibusowa funkcjonująca w Bytomiu stała się dla mieszkańców miasta wygodnym sposobem podróżowania. Narzekano przy tym, że kursuje zbyt rzadko, ale to zostanie zmieniona. Korekta rozkładu od jutra. 

Nowa linia minibusowa 740, uruchomiona 3 kwietnia na wniosek władz Bytomia, kursuje na trasie okrężnej Bytom Szkoła Medyczna – Bytom Dworzec – Bytom Plac Sikorskiego – Bytom szkoła Medyczna obejmując obsługą komunikacyjną większą część śródmieścia Bytomia. Linia w dni robocze kursuje dwukierunkowo, jednak dotąd jeździła co 120 min w każdym kierunku. To ma ulec zmianie od jutra.

Linia minibusowa będzie kursować częściej

-Linia ta zostaje podzielona 11 kwietnia na dwie odrębne linie. 730 i 740. Obydwie te nowe linie będą miały trasę okrężną i będą kursować pomiędzy przystankami Bytom Szkoła Medyczna. Autobusy linii 730 będą kursować w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, natomiast autobusy linii 740 w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Warte podkreślenia jest to, że autobusy linii 730 i 740 będą w dni robocze kursować z częstotliwością co 60 minut każda, co oznacza, że z przystanku Bytom Szkoła Medyczna te odjazdy będą następować co około 30 minut – mówi Michał Wawrzaszek z Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Informacją dotyczącą zmian w kursowaniu linii minibusowej podzielił się w mediach społecznościowych prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który podkreśla, jakie zmiany są brane pod uwagę i co poddane będzie jeszcze analizom.

"Od czwartku 11 kwietnia śródmiejski busik będzie kursował częściej – co 60 minut. Na prośbę mieszkańców, wprowadzamy korekty trasy i pracujemy nad optymalną lokalizacją przystanków, z uwzględnieniem miejsc parkingowych. Busik zatrzyma się przy Szpitalu Specjalistycznym nr 1, ominie za to ul. Grottgera. Zgodnie z Waszymi prośbami, analizujemy możliwość zmiany lokalizacji kolejnych przystanków m.in. w rejonie lodowiska przy ul. Robotniczej, przy ul. Kraszewskiego oraz przy Szpitalu Specjalistycznym nr 2. Od jutra zmianie ulegnie numeracja linii – minibus linii 740 pojedzie w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara (od szkoły medycznej w kierunku ul. Łużyckiej), a minibus nr 730 – przeciwnym (od szkoły medycznej w kierunku lodowiska)" – napisał prezydent Wołosz.

Linia rozpocznie kursowanie o godz. 5:07, a ostatni kurs wykona o 19:08. W sumie w kierunku Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów linia nr 730 wykona 16 kursów, zaś w stronę ul. Łużyckiej linia nr 740 wykona 15 kursów, co łącznie daje 31 kursów w każdy dzień roboczy od poniedziałku do piątku. Rozkład jazdy linii 740 znajduje się TUTAJ.