Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śrut uszkodził okna, drzwi, samochód. Odpowiedzialnego za to odwiedzili policjanci

Autor: w dniu 2023-03-21

Śrut w karoserii samochodu i szybie okiennej. Za wszystko odpowiedzialny pijany 19-latek. Okazało się, że ma na sumieniu coś jeszcze. 

Do Komisariatu Policji III w Katowicach zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że w swoim samochodzie i w oknie mieszkania zauważył ślady po pociskach, a konkretnie… śrucie. Widniały też w innych miejscach. To wynik zabawy pijanego, młodego mężczyzny.

Strzelał w co popadnie. Narobił szkód i za to odpowie

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 12 na 13 marca na ulicy Piotrowickiej w Katowicach. Ślady po przestrzelinach z broni na amunicję śrutową ujawniono nie tylko w samochodzie i szybie. Znaleziono je także w oknie drugiego mieszkania, a także drzwiach wejściowych do klatki bloku. Wartość strat to prawie 4 tysiące złotych.  Już po kilku dniach od zdarzenia zatrzymano 19-letniego mieszkańca osiedla. Przyznał, że kiedy był pijany, bawił się zakupionym pistoletem na śrut. Trafił do aresztu. Złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy, ale to nie wszystko. Przeszukano jego mieszkanie i znaleziono w nim amfetaminę. Zabezpieczono również pistolet, z którego nastolatek strzelał. Młody mężczyzna odpowie teraz nie tylko za zniszczenia, których dokonał swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, ale także za posiadanie narkotyków. Postanowił przy tym dobrowolnie poddać się karze. Za zniszczenie mienia i posiadanie narkotyków grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Katowice