Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Strzały podczas policyjnej interwencji. Napastnik poszukiwany

Autor: w dniu 2023-03-24

Policjanci zatrzymali samochód, którym podróżował mężczyzna poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Jednego funkcjonariusza uderzył drzwiami, do drugiego zaczął strzelać.

W minioną środę po godzinie 13.00 policjanci z Wydziału Prewencji zauważyli na parkingu przed centrum handlowym przy ulicy Bohaterów Monte Cassino samochód marki Citroen, w którym siedział poszukiwany mężczyzna. Po czasie zwykła interwencja znacznie się skomplikowała.

Strzały podczas interwencji

Kiedy stróże prawa podeszli do auta, mężczyzna nie reagował na ich polecenia, był nerwowy i pobudzony. Podczas legitymowania, a następnie próby zatrzymania 46-latek uderzył drzwiami samochodu jednego z policjantów, po czym wyjął przedmiot wyglądający jak broń, wycelował w mundurowych i oddał dwa strzały w stronę jednego z nich. Nikomu nie stała się krzywda, bo przedmiot, z którego oddano strzał okazał się pistoletem gazowym.

Napastnik usłyszy dzisiaj zarzuty czynnej napaści na policjantów, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz wywierania wpływu na podjęte przez nich czynności służbowe. 46-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Fot. pixabay