Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Święto Konstytucji 3 Maja w Piekarach Śląskich [PROGRAM WYDARZENIA]

Autor: w dniu 2023-04-28

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich i Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta zapraszają na miejskie obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jednocześnie 102. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego. Po oficjalnych obchodach u stóp Kopca Wyzwolenia odbędzie się "Majowy Piknik Rodzinny".

3 maja o godz. 14.00 odbędą się uroczystości pod Pomnikiem "Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej" w Brzozowicach. O 14.30 rozpoczną się uroczystości pod Pomnikiem "Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie" w Parku Wolności w Szarleju. W obu miejscach władze miasta złożą wiązanki kwiatów.

Główna część obchodów Święta Konstytucji 3 Maja odbędzie się u stóp Kopca Wyzwolenia. O godzinie 15.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta koncelebrowana w intencji Ojczyzny, w oprawie muzycznej Chóru Halka oraz Orkiestry Wojskowej z Bytomia. O godzinie 16.00 odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem żołnierzy 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu oraz wystąpienie Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Duraj.