Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ta woda nie nadaje się do picia! Beczkowozy dostarczają wodę mieszkańcom Bielska-Białej

Autor: w dniu 2023-04-01

Woda w części bielskich kranów nie nadaje się do picia!

30 marca nastąpiło uruchomienie magistrali rurociągu po renowacji (uszczelnianie żywicą), w efekcie spowodowało to, że dostarczana woda jest nie przydatna do spożycia!

Woda zmieniła kolor na żółty i ma nieprzyjemny zapach.

Magistralę czasowo zamknięto i rozpoczęto intensywne płukanie sieci, a próbki wody wysłano do laboratorium. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej na podstawie cząstkowych wyników badań otrzymanych w dniu 30.03.2023 r., stwierdził brak przydatności do spożycia wody dostarczanej przez "Aqua" S.A. do sieci wodociągowej w Bielsku Białej przy ulicach: Elizy Orzeszkowej, Wałachowej, Zofii Kossak-Szczuckiej i Skośnej.

Z dotychczas dostępnych sprawozdań z analiz laboratoryjnych wynika, iż badana woda posiada nieodpowiadające wymogom zabarwienie i zapach. Aktualne informacje wraz z bieżącą lokalizacją beczkowozów i zastępczych miejsc poboru wody dostępne pod adresem: https://www.aqua.com.pl/

Aktualizacja: Na sieci wodociągowej prowadzone są intensywne płukania oraz przestrefowania sieci w celu wymiany wody w wodociągach. Zalecamy płukanie sieci wewnętrznej w celu pozbycia się resztek zapachu z wody – informuje spółka.
UWAGA! AQUA S.A. zidentyfikowała nowe obszary zanieczyszczenia sieci wodociągowej.

Mieszkańcy do czasu wydania opinii przez Sanepid nie powinni spożywać wody z kranów w rejonie wspominanych ulic.

Źródło: Wojewoda Śląski