Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tarnowskie Góry: 10 grudnia odjadą pierwsze pociągi

Autor: w dniu 2023-10-09

Koniec prac w listopadzie, pierwsze pociągi pojadą w grudniu. Terminy związane z rewitalizacją i odbudową częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie, będą dotrzymane.

Takie deklaracje padły podczas dzisiejszej wizyty technicznej na Dworcu Kolejowym w Tarnowskich Górach.

-Prace zasadnicze są wykonane w stu procentach. Zostały nam roboty porządkowe. W połowie listopada kończmy realizację tej inwestycji. Zrobiliśmy tutaj kawał dobrej roboty. Zmodernizowaliśmy 45 kilometrów nieczynnej linii kolejowej, z czego 30 kilometrów to była linia całkowicie wyłączona z ruchu. 15 kilometrów było użytkowane ale wymagało pełnej modernizacji. Przebudowaliśmy kilkadziesiąt obiektów inżynieryjnych, kilka peronów, wybudowaliśmy całkowicie nową stację przy lotnisku w Pyrzowicach – wylicza przedstawiciel wykonawcy Radosław Zając z Track Tec Construction.

Pociągi wrócą na linię 10 grudnia

-Wstępnie organizator przewozów zgłosił, że będzie to 10 par pociągów między Częstochową, Zawierciem, Pyrzowicami i Tarnowskimi Górami. Oczywiście przyjmujemy to z satysfakcją, jednocześnie czekamy na zakończenie inwestycji od Tarnowskich Gór przez Bytom do Katowic. Założenia są takie, że od rozkładu jazdy w grudniu 2024 pociągi będą mogły jeździć po całej trasie, czyli Katowice będą miały połączenie kolejowe z Lotniskiem w Pyrzowicach – mówił nam Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Od 10 grudnia czas przejazdu z Tarnowskich Gór na lotnisko w Pyrzowicach ma zająć około 17 minut. Z Zawiercia będą to 23 minuty.