Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tauron Bieg z Flagą. Na starcie ponad 1000 osób

Autor: w dniu 2023-05-03

Ponad 1000 osób wzięło udział w wydarzeniu sportowym pod nazwą Tauron Bieg z Flagą. Impreza organizowana z okazji Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, po raz kolejny przyciągnęła setki osób, które w ten wyjątkowy sposób chciały uczcić Dzień Flagi.

W głównym biegu na pięć kilometrów triumfował Paweł Buczek z Tychów, który wyprzedził Andrzeja Nowaka z Sosnowca oraz Rafała Zelecha z Chełmka. Wśród kobiet najszybszą okazała się Ewa Stypiński ze Świętochłowic. Drugie miejsce zajęła Nicola Szafarczyk, trzecie Urszula Szewczyk, a szczegółowe wyniki znajdują się tutaj.

Tauron Bieg z Flagą – wydarzenie dla całej rodzin

Katowicki Bieg z flagą został przygotowany jako zawody rodzinne. Dla dzieci przygotowano starty w biegach na 200, 400 i 800 m oraz wiele atrakcji – animacje, dmuchańce, fotobudka, upominki – podczas pikniku towarzyszącemu wydarzeniu

– Jednoczymy się dziś pod biało-czerwoną, naszą flagą narodową. Chcemy wspólnie oddać hołd narodowym symbolom, świętując jednocześnie 2 maja w duchu rywalizacji i patriotyzmu. Uważam, że nie ma lepszego pomysłu na aktywne i rodzinne spędzenie państwowego święta, jak Bieg z Flagą w katowickim Parku Leśnym – mówi Jarosław Wieczorek,wojewoda śląski.

– TAURON od lat promuje patriotyzm opierający się na aktywności sportowej. Dlatego bardzo nas cieszy tak ogromne zainteresowanie Biegiem z Flagą, czyli zawodami przygotowanymi z myślą o rodzinnym, wspólnotowym świętowaniu tego szczególnego dnia – wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON. –  Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z naszej propozycji i zdecydowali wziąć udział w tym wspólnym świętowaniu Dnia Flagi – dodaje Paweł Szczeszek.

Pogoda sprzyjała biegaczom we wtorkowe popołudnie, dlatego bieg, poprzedzony profesjonalna rozgrzewką, rozpoczął się punktualnie o 16.00 w Katowickim Parku Leśnym przy Dolinie Trzech Stawów. Chwilę później wystartowali uczestnicy marszu nordic walking. Główna rywalizacja biegowa i nordic walking toczyła się na dystansie pięciu kilometrów.

Fot. mat. pras.

Każdy z uczestników otrzymał dedykowaną koszulkę sportową i pakiet startowy, a po ukończeniu biegu – pamiątkowy medal. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni pucharami oraz upominkami od Partnerów wydarzenia.

Organizatorami wydarzenia byli Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach oraz Grupa TAURON. Patronat Honorowy sprawował prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki.