Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tego jeszcze nie było! Ruszyły zapisy na I Bieg po Truskawkę

Autor: w dniu 2023-05-15

Tego jeszcze nie było! W gminie Zbrosławice odbędzie się I Bieg po Truskawkę. Trasa poprowadzona będzie w Księżym Lesie, słynącym z plantacji truskawek.

Ciekawe wydarzenie zaplanowano w czerwcu, w gminie Zbrosławice. W samym środku sezonu truskawkowego odbędzie się " I Bieg po Truskawkę". 10 kilometrowa trasa poprowadzona będzie polami, lasami oraz wiejskimi drogami Księżego Lasu – słynącego z plantacji truskawek.

-Truskawka będzie nam towarzyszyć w tym biegu. Będzie obecna w pakietach startowych, zawodnicy będą ją degustować oraz  biec wokół truskawek dłuższym odcinkiem trasy. Bieg ma 10 kilometrów. Będzie poprowadzony w 3/4 drogą utwardzoną leśną i polną.  Pozostała część to droga asfaltowa w miejscowości Księży Las. Trasa płaska, dosyć łatwa – każdy zawodnik powinien sobie poradzić – zachęca Grzegorz Gąszczyk z Fundacji Bieg Rolnika, koordynator "I Biegu po Truskawkę".

Pierwsza edycja imprezy dla miłośników biegania i  truskawek odbędzie się 24 czerwca. Internetowe zapisy już ruszyły – potrwają do 9 czerwca

– Zapisy ruszyły. Trwają do 9 czerwca – są to zapisy elektroniczne. Można nas odnaleźć w mediach społecznościowych na profilu " I Bieg po Truskawkę".  Do 24 czerwca będziemy zaopatrzeni w truskawki. Każdy będzie mógł spróbować! W pakietach startowych oprócz wody, kuponu na posiłek czy truskawek – będzie także słomiany kapelusz! Idealny podczas zbiorów – dodaje Grzegorz Gąszczyk.

Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca. Uczestniczyć w nim może każdy – od 16 roku życia. Radio Piekary patronuje imprezie.

fot: Pixabay

fb/I Bieg po Truskawkę