Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ten mężczyzna ma na koncie kilka przestępstw

Autor: w dniu 2023-02-28

Policjanci z powiatu raciborskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Co dokładnie zrobił i jakie inne działania ma na koncie? 

Do zdarzenia doszło 22 lutego w jednym z mieszkań w Raciborzu przy ulicy Leczniczej. Napastnik wdarł się do mieszkania 46-letniej kobiety, groził, a następnie – szarpiąc się – ukradł jej telefon komórkowy o wartości… 50 złotych.

Kilka przestępstw na koncie mężczyzny

Po przyjęciu od poszkodowanej zawiadomienia o rozboju oraz szeregu innych przestępstw do poszukiwań sprawcy przystąpili raciborscy kryminalni. Prowadzone czynności już następnego dnia doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 43-letniego mieszkańca Raciborza. W trakcie czynności z podejrzanym raciborscy śledczy ustalili, iż agresywny mężczyzna na swoim sumieniu ma jeszcze 18 kradzieży sklepowych, do których dochodziło w okresie od 19 września do 5 grudnia 2022 roku na terenie sklepów w Raciborzu. Złodziej dokonał kradzieży słodyczy, artykułów spożywczych i perfum o łącznej wartości około 6 000 tysięcy. Nieodpowiedzialny 43-latek od śledczych usłyszał zarzuty między innymi rozboju, naruszenia miru domowego, gróźb karalnych oraz szeregu kradzieży sklepowych. Teraz 43-letni agresor może spędzić nawet 12 lat w więzieniu.