Teraz gramy:

Title

Artist
Background

TG dla biznesu – ruszają bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców

Autor: w dniu 2023-06-06

TG dla biznesu to wydarzenie skierowane do obecnych i przyszłych przedsiębiorców. W ramach wydarzenia eksperci z marketingu, public relations, social mediów, sprzedaży i zarządzania dostarczą uczestnikom porad na temat skutecznej działalności na konkurencyjnym rynku.

W trakcie spotkania obecni i przyszli przedsiębiorcy, oprócz okazji do nawiązywania relacji, dyskusji i wymiany kontaktów biznesowych, będą mogli przede wszystkim wziąć udział w interesujących panelach szkoleniowych. Zaproszeni eksperci z zakresu marketingu, public relations, social mediów, sprzedaży i zarządzenia zespołem przedstawią praktyczne porady na temat skutecznej działalności na konkurencyjnym rynku. "TG dla biznesu" to inauguracyjne spotkanie z planowanego cyklu wydarzeń dla przedsiębiorców z Tarnowskich Gór, należące do miejskich inicjatyw biznesowych.

– Wyjątkowym wydarzeniem "TG dla biznesu" rozpoczynamy cykl merytorycznych spotkań dla przedsiębiorców. Już 16 czerwca serdecznie zapraszam na bezpłatną konferencję, podczas której trenerzy biznesu i praktycy poprowadzą ciekawe szkolenia. Będzie to także okazja do wspólnych rozmów o tym, w jaki sposób rozwijać działalność gospodarczą w Tarnowskich Górach, szczególnie w sektorze MŚP i start-up'ów oraz w jaki sposób Urząd Miasta może zaktywizować tę sferę – wskazuje Arkadiusz Czech, Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry.

Śląski ekosystem startupowy i korzyści ze wpisu na Listę UNESCO

W ramach konferencji planowane jest podpisanie dokumentu o przyłączeniu Tarnowskich Gór do śląskiego systemu startupowego, którego partnerami są śląskie samorządy m.in. Miasto Rybnik, Miasto Gliwice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Jednym z zadań w ramach ekosystemu, leżących po stronie samorządów, jest wzmacnianie komunikacji w zakresie możliwości rozwoju nowoczesnych biznesów oraz zachęcanie kreatywnych mieszkańców do realizowania swoich pomysłów na innowacyjne przedsięwzięcia. Uczestnicy "TG dla biznesu" zapoznają się z korzyściami płynącymi z tego projektu, a także funkcjonowania w Lokalnej Organizacji Turystycznej Miasta Gwarków, która jest współorganizatorem wydarzenia.

– Mamy pierwszy w województwie śląskim wpis na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyzwanie polega na tym, jak zbudować międzysektorową sieć współpracy, która pozwoli zwiększyć liczbę turystów w regionie, wydłużyć ich czas pobytu i tym samym rozwijać sektor biznesowy. Konferencja "TG dla biznesu" to doskonała okazja, aby zdobyć praktyczną wiedzę i porozmawiać o tym, jak wykorzystać potencjał wpisu na listę UNESCO – Tomasz Stemplewski, Manager Lokalnej Organizacji Turystycznej Miasta Gwarków.

Prelegenci, agenda i zapisy

W bezpłatnym spotkaniu udział może wziąć każda zainteresowana osoba – wystarczy zgłosić chęć udziału przez formularz na stronie https://app.evenea.pl/event/tarnowskiegorydlabiznesu/

Wydarzenie w Tarnogórskim Centrum Kultury rozpoczyna się o godz. 8:30 (wcześniej rejestracja uczestników od godz. 8:00). Szkolenia poprowadzą eksperci z zakresu marketingu, public relations, social mediów, sprzedaży i zarządzenia zespołem: dr Krystian Dudek, Pełnomocnik Rektor Akademii WSB, wykładowca, trener biznesu, właściciel Instytutu Publico; Kuba Nagórski, Prezes Silesian Startup Foundation i animator śląskiego ekosystemu; Dariusz Wylon, Trener rozwoju zespołów i organizacji, praktyk z zakresu zarządzania i przywództwa, wykładowca Akademii WSB; dr Justyna Łapaj-Kucharska, Copywriterka, wykładowczyni akademicka, właścicielka marki Dr_Copywriter; Mateusz Maik, Współzałożyciel Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, doradca biznesowy, współwłaściciel agencji marketingowej Mom Studio oraz Tomasz Stemplewski, Manager Lokalnej Organizacji Turystycznej Miasta Gwarków. Na koniec wydarzenia zaplanowano loterię wizytówkową. Szczegółowa agenda spotkania dostępna jest na stronie https://tgdlabiznesu.pl/#agenda

Radio Piekary patronuje wydarzeniu.