Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Toalety miejskie bezpłatne. Podjęto decyzję

Autor: w dniu 2024-07-08

Od 5 lipca nie trzeba płacić za skorzystanie z miejskich toalet w Gliwicach. Tak zapowiadała w kampanii wyborczej prezydent Katarzyna Kuczyńska-Budka i jej zarządzenie w kwestii weszło w życie.

W Gliwicach funkcjonuje kilka miejskich szaletów, m.in. przy ul. Jana Pawła II, w parku Chrobrego, przy cmentarzu Lipowym, na pl. Krakowskim. Do tej pory mieszkańcy za skorzystanie z nich płacili trzy złote. Od dziś toalety są bezpłatne.

Dodatkowo na gliwickich cmentarzach funkcjonuje 13 przenośnych kabin. Co ważne – w tym roku MZUK pilotażowo ustawił 10 przenośnych kabin dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Pojawiły się m.in. przy placach zabaw w Łabędach przy ul. Narutowicza, na osiedlu Obrońców Pokoju, na Sikorniku przy ul. Bekasa, w Starych Gliwicach przy ul. Sadowej, na skwerze Nacka, a także w Sośnicy przy ul. Jesiennej i pl. Grunwaldzkim.

Prowadzona przez firmę Remondis, będąca w złym stanie technicznym toaleta przy pl. Inwalidów Wojennych od 1 lipca jest nieczynna, a miasto rozważa dwie możliwości – remont istniejących pomieszczeń znajdujących się pod ziemią lub budowę nowego szaletu zewnętrznego. W tej chwili analizowane są koszty. Decyzja zostanie podjęta najszybciej, jak to możliwe. Najbliższa toaleta znajduje się 400 metrów dalej – przy ul. Jana Pawła II.

Źródło: UM Gliwice