Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tragiczny pożar w Tychach. Ruszyła zbiórka na rzecz pogorzelców

Autor: w dniu 2023-06-12

Pożar, do którego doszło w jednym z mieszkań bloku na terenie Tychów, okazał się tragiczny w skutkach. Rozpoczęła się zbiórka na rzecz pogorzelców. 

Zgłoszenie dotyczące, jak się później okazało, tragicznego w skutkach pożaru w jednym z mieszkań przy ulicy Dębowej 8c w Tychach wpłynęło do służb wczoraj, 11 czerwca, po godzinie 12.00. Zginęła wówczas jedna osoba, a inna trafiła do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Pożar w Tychach. Ruszyła zbiórka na remont mieszkania

Informowaliśmy wczoraj o pożarze w Tychach. 35-letni mężczyzna opuścił mieszkanie, jak opisuje serwis 112 – Tyskie Służby Ratownicze, przez okno i po rynnie zdołał dostać do mieszkania poniżej, gdzie pomocy udzielili mu strażacy i ratownicy medyczni. Już wczoraj wiadomo było też, że 60-letnia kobieta spadła i zginęła na miejscu.

Poszkodowany mężczyzna trafił, z poparzeniami, do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Kiedy działania strażaków zostały zakończone, niezbędne czynności podjęła grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki pod nadzorem prokuratury. Brat poszkodowanego mężczyzny założył w serwisie pomagam.pl zbiórkę na rzecz wyremontowania zniszczonego mieszkania.

-Marcin, mój wyjątkowy brat, ledwie ale dał radę. Jest ciężko poparzony i przebywa w szpitalu, ale żyje. Nasza ukochana Mama niestety nie dała rady uratować się z płomieni na siódmym piętrze. Zostawiła po sobie koszmarną wyrwę, z którą będziemy próbowali poradzić sobie już zawsze – czytamy w opisie zbiórki, z której fundusze przeznaczone będą na to, aby "pomóc poszkodowanym stanąć na nogi i odbudować stracony dom".