Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trwa protest rolników. Będą utrudnienia w rejonie lotniska

Autor: w dniu 2024-02-21

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach dojazdowych do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice–Pyrzowice, jakie mogą wystąpić w najbliższy piątek w godzinach od 10.00 do 15.00. Warto zapoznać się z objazdami.

Policja informuje o przewidywanych utrudnieniach, które będą występować 23 lutego 2024 roku w godzinach od 10.00 do 15.00 w rejonie lotniska w Pyrzowicach, na odcinku od ronda na DK78 i trasą S1 do ronda z ulicą Piłsudskiego, związane są z przejazdem rolników. Policja prezentuje planowany przebieg  wydarzenia (oznaczony wykrzyknikiem na mapie) oraz trasy alternatywne, prowadzące do portu lotniczego.

Śledczy proszą wszystkich o właściwe zaplanowanie podróży do lotniska oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, a także sygnałów dawanych przez policjantów i inne służby uprawnione do kierowania ruchem pojazdów.

Dojazd do lotniska, od strony Tarnowskich Gór dla samochodów osobowych, będzie możliwy z DK78 w ulicę Męczenników, następnie ulicą Wolności w kierunku portu.

Dla pojazdów ciężarowych przejazd będzie możliwy w kierunku trasy S1 lub dalej DK78. Alternatywną trasą, dla ominięcia wskazanych utrudnień, będzie możliwość przejazdu DW913 w kierunku DK86 w Będzinie. 

Od strony Siewierza, aby ominąć powstałe utrudnienia, należy kierować się w Mierzęcicach w stronę trasy S1/A1, a w przypadku dojazdu do lotniska, należy skręcić w ulicę Gminną/Wspólną, a następnie Kolejową i dalej przez ulicę Siedliska w kierunku portu. 

Do portu lotniczego będzie również możliwość dojazdu przez Nową Wieś w powiecie będzińskim, skręcając z DK78 w ulicę Wojska Polskiego i kierując się w ulicę Osiedle, a następnie ulicę Siedliska.