Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tymczasowy areszt dla podpalacza. Wyceniono wartość strat

Autor: w dniu 2024-03-18

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 49-latek, który podpalił kartony na zapleczu jednego z marketów. Ogień przeniósł się na elewację i elementy wyposażenia budynku. Mężczyzna został szybko zatrzymany przez ochronę sklepu i przekazany policjantom z częstochowskiej "piątki" . Jak się okazało, nie było to jedyne popełnione przez niego przestępstwo…

Dyżurny z częstochowskiej komendy otrzymał informację, że w Częstochowie na ulicy Gajcego pali się zaplecze jednego z marketów. Na miejsce natychmiast pojechały wszystkie służby. Jak ustalili policjanci, ktoś podpalił kosz na śmieci oraz kartony na zapleczu placówki handlowej, a od nich zajęła się elewacja budynku. Powstałe straty wstępnie oszacowano na kwotę około 300 tysięcy złotych.

Podpalacz złapany przez ochronę

Ochrona sklepu przeanalizowała zapisy z monitoringu i na tej podstawie rozpoznano jednego z klientów, który kilka dni przed podpaleniem ukradł klucze do drzwi wejściowych. Najpewniej spodziewał się, informuje policja, że dzięki temu pod osłoną nocy swobodnie wejdzie do wnętrza dyskontu i będzie mógł bezkarnie kraść. Rozczarował się, gdyż żaden z kluczy nie pasował do zamka.

Podpalił z frustracji

Sfrustrowany mężczyzna, kiedy wiedział już, że skradzione klucze do niczego mu się nie przydadzą, postanowił podpalić kartony znajdujące się przy budynku sklepu i uciekł. Jego zachowanie nagrały kamery. Kilka godzin później pracownicy ochrony zauważyli opisywanego mężczyznę w rejonie miejsca zdarzenia i złapali go. Następnie sprawca trafił w ręce policjantów z Komisariatu V Policji w Częstochowie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili śledczy z wydziału kryminalnego, podpalacz na swoim koncie miał także inne przestępstwa. Początkiem tego roku dokonał serii podpaleń wiat i kontenerów oraz licznych kradzieży. 49-latek usłyszał łącznie 15 zarzutów. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na okres 3 miesięcy. Z uwagi na fakt, że sprawa jest rozwojowa, nie wykluczone są dalsze zarzuty.