Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa

Autor: w dniu 2023-03-16

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla sprawców usiłowania zabójstwa. Rybniccy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o usiłowanie zabójstwa 37-latka.

Napastnicy pobili poszkodowanego, po czym go okradli. Mężczyzna w stanie ciężkim przebywa w szpitalu w Sosnowcu.

Do zdarzenia doszło w sobotę po północy w rejonie parkingu przy ulicy Wiejskiej w Rybniku. Dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w pobliżu klubu nocnego, leży pobity i zakrwawiony mężczyzna.

Skierowani na miejsce mundurowi zastali zgłaszającego oraz poszkodowanego. Mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała, w stanie ciężkim został przetransportowany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Od tego momentu rozpoczęły się poszukiwania sprawców, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia. Czterech mężczyzn brutalnie pobiło na parkingu 37-letniego mężczyznę, powodując u niego liczne obrażenia ciała. Potem go okradli.

Kryminalni zatrzymali w sobotę dwóch 19-letnich mieszkańców Rybnika. W niedzielę został zatrzymany trzeci ze sprawców tego zdarzenia – 19-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Czwarty z podejrzewanych przez kilka dni się ukrywał, wczoraj 20-letni rybniczanin wpadł w ręce mundurowych w rejonie jednego ze sklepów przy ulicy Zebrzydowickiej.

Sąd Rejonowy w Rybniku podjął decyzję o tymczasowym areszcie dla całej czwórki na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi im nawet dożywotnie więzienie.

Źródło: Policja Rybnik