Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Uciekający motocyklista zatrzymany. W czasie pościgu wyrzucał narkotyki

Autor: w dniu 2023-06-05

Motocyklista zlekceważył policjantów, którzy chcieli poddać go kontroli. Zaczął uciekać, a cała sytuacja miała dość nietypowy przebieg. 

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju patrolowali w piątkowy wieczór ulicę Podhalańską. Zobaczyli wówczas motocyklistę, w którym rozpoznali człowieka, na którego nałożono zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Uciekający motocyklista zatrzymany po pościgu

W piątek około godziny 23:00 jastrzębscy wywiadowcy, podczas patrolu ulicy Podhalańskiej zauważyli motocyklistę, który na skrzyżowaniu nie włączył kierunkowskazu oraz rozpoznali, że jest to kierowca, który najprawdopodobniej posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mundurowi postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej. Ten jednak miał inne plany, zlekceważył policjantów i gwałtownie przyśpieszył. Łamał przy tym przepisy drogowe, powodując zagrożenie na drodze. Przekraczał dozwoloną prędkość, jechał pod prąd. W trakcie ucieczki motocyklista wyrzucał woreczki z białą substancją oraz uderzył w radiowóz.

Policjanci zajechali radiowozem drogę motocykliście, kończąc jego szaleńczą jazdę. Jak się okazało, kierujący jednośladem 40-latek miał już na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Za niestosowanie się do sądowego zakazu, posiadanie środków zabronionych, niezatrzymanie do kontroli oraz szereg wykroczeń, grozi mu kilku lat więzienia, kolejny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, oraz wysoka grzywna.