Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ukradł koparko-ładowarkę, a potem były dalsze kradzieże…

Autor: w dniu 2023-11-10

Tego mężczyznę można nazwać złodziejem samochodowym dużego kalibru. Upodobał sobie dość nietypowy sprzęt. Okazało się, że kradzieże nie były jego jedynym przewinieniem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 27-latka, który ukradł w Palowicach, jak informuje rybnicka policja, 2 pługi ciągnikowe. Złodziej posłużył się przy tym koparko-ładowarką, którą wcześniej ukradł.

Najpierw ukradł koparko-ładowarkę, potem działał dalej

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali mężczyznę, który ukradł koparko-ładowarkę oraz 2 pługi ciągnikowe. Jak się okazało, sprawca próbował uciekać, kierując koparko-ładowarką, którą wcześniej także ukradł. Gdy został zatrzymany, mundurowi znaleźli przy nim środki odurzające. Dodatkowo w trakcie wykonywanych czynności policjanci odkryli, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policja podaje szczegóły zdarzenia

27-letni mężczyzna najpierw ukradł koparko-ładowarkę na terenie Knurowa, a następnie za jej pomocą ukradł 2 pługi z okolic Palowic. W trakcie wykonywanych czynności policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach najpierw znaleźli porzucone pługi, które od razu zostały zabezpieczone, a następnie w toku poszukiwań zatrzymali w Bełku tego, kto tego dokonał. Mężczyzna początkowo próbował uciekać, jednak nie zdołał tego zrobić. Mundurowi zatrzymali go i doprowadzili do jednostki Policji. Na tym jednak nie koniec jego długiej listy przewinień.

W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy mężczyźnie środki odurzające. Ponadto ustalili, że 27-latek posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. O jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.