Teraz gramy:

Title

Artist
Background

V Bieg Tropem Wilczym w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2023-02-23

Pobiegną, żeby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenia tego typu odbędą się w różnych miejscowościach na mapie Polski. Będzie tak między innymi w Piekarach Śląskich.

W niedzielę, 5 marca, pod Kopcem Wyzwolenia zorganizowany zostanie V Bieg Tropem Wilczym. Podczas zbliżającego się wydarzenia, mieszkańcy Piekar Śląskich i okolic pobiegną dla uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych.

V Bieg Tropem Wilczym. Trwają zapisy

Bieg rozpocznie się pod Kopcem Wyzwolenia 5 marca o godzinie 12:00. Wyznaczona trasa obejmie dystans 1963 metrów (to nawiązanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). Ci, którzy staną na starcie, nie będą walczyć o wyniki. Kluczowa jest pamięć o poległych. W biegu mogą wystartować  osoby, które ukończyły 16 rok życia.

Trwają zapisy

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 32 768-10-10 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30 lub bezpośrednio przed biegiem na terenie Kopca Wyzwolenia i potrwają od godz. 10:30 do 11:45. Istnieje możliwość, jak informują organizatorzy, wcześniejszego zakończenia zapisów w przypadku osiągnięcia limitu startujących (250 osób). Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymają pamiątkowy medal.

1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". To święto państwowe honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944-1963, w obrębie przedwojennych granic RP. Z tej też okazji, promując jednocześnie aktywność sportową i zdrowy styl życia, chcemy wspólnie uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych uczestnicząc w piekarskim V Biegu Tropem Wilczym.

Regulamin

Oświadczenie uczestnika

Oświadczenie osoba niepełnoletnia