Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W Dolinie Dramy będą grali w królewską grę – trwają zapisy

Autor: w dniu 2023-06-13

W Dolinie Dramy będą grali w królewską grę – trwają zapisy. Szachy w Dolinie Dramy to turniej szachów klasycznych, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Zbrosławicach w dniach 17 i 18 czerwca.

Turniej rozegrany zostanie w 4 kategoriach: do lat 8, do lat 10, do lat 12 i kategorii OPEN (bez limitu wieku). Wszyscy sympatycy królewskiej gry są mile widziani – zapisy jeszcze trwają. Na pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii dziecięcej czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, zaś w kategorii OPEN przewidziano nagrody finansowe. Podczas turnieju będzie również możliwość zdobycia normy na wyższą kategorię szachową.

W grupach juniorskich zawodnicy będą grać w tempie 60 minut na zawodnika (w sumie 8 rund – 4 w sobotę i 4 w niedzielę). W grupie OPEN zostanie rozegranych 5 rund (3 w sobotę i 2 w niedzielę) w tempie 60 minut + 30 sekund na ruch na zawodnika.

Organizatorem wydarzenia "Szachy w Dolinie Dramy" jest Fundacja Wspierania Kultury i Sportu "Dolina Dramy" oraz Uczniowskim Klubem Sportowym Sokół Zbrosławice. Szczegółowe informacje i zgłoszenia na www.szachy.zbroslawice.pl. Radio Piekary patronuje wydarzeniu.