W Kopalni Murcki-Staszic zginął górnik
Autor: Marcin Hirnyk w dniu 2026-06-22
Tragiczny w skutkach wypadek w kopalni Murcki – Staszic. Nie żyje 45-letni górnik. O śmierci swojego pracownika poinformowała dzisiaj po godzinie 21:00 Polska Grupa Górnicza.
Smutne informacje płyną do nas z kopalni Murcki-Staszic. O godzinie 18.39, 45-letni górnik pracujący w przodku chodnika odstawczego przy wierceniu otworów strzałowych został przygnieciony bryłą kamienia. Niestety, mimo udzielonej pomocy o godz. 19.19 lekarz stwierdził zgon. Łączymy się w bólu z bliskimi i rodziną zmarłego… – poinformowała Polska Grupa Górnicza.
Foto i źródło: Polska Grupa Górnicza